Cermatia Illiger, 1807


The valid name for Cermatia Illiger, 1807 is Scutigera Lamarck, 1801

Cermatia Illiger, 1807

Original description: Illiger J.K.W. (1807). In: Rossi P., Fauna Etrusca sistens Insecta quae in Provinciis Florentina et Pisana praesertim collegit Petrus Rossius. Mantissae priore parte adjecta, iterum edita et annotatis perpetuis aucta. - vol. 2, Helmstadii, 511 p, see p. 199.

Order: Scutigeromorpha

Family: Scutigeridae

Original rank: genus

Type species: Cermatia lineata (Rossi, 1790) - by original designation

Synonymy: Latreille P.A. (1819). Nouveau dictionnaire d'histoire naturelle. Ed. Société de Naturalistes et d'Agriculteurs - Paris, Deterville, ***, see p. 443.